OFF ROAD EXPEDITIONS návrat na úvodní stránku
Navijáky WARN
O nás Navijáky WARN Navijáky SUPERWINCH Navijáky RAMSEY Navijáky COME UP Navijáky HOBBY Navijáky pro ATV Příslušenství Fotogalerie Kontakt

O nás


Ten, kdo je rozhodnut jezdit v opravdu náročném terénu, stojí před otázkou, jak se vyprostit v případě, že vůz zapadne. Odpověď je velice jednoduchá.
Od toho je tu offroadový naviják, který má být na každém skutečném teréňáku. Naviják je asi jediný prostředek, který vám spolehlivě pomůže, když někde beznadějně zapadnete nebo nemůžete z nějakých důvodů někam vyjet. Je třeba dbát vždy na dostatečnou tažnou sílu, neboť hmotnost vašeho vozu se násobí v závislosti na překážce, kterou potřebujete překonat.
My nejsme jen prodejci navijáků, ale hlavně jejich uživatelé, kteří díky svým praktickým zkušenostem na offroad expedicích dokáží poradit, jaký naviják je právě pro Vás ten pravý (viz. www.expedice4x4.cz).

Naše společnost je distributorem nejen celé řady elektrických i hydraulických navijáků různých značek WARN, SUPERWINCH, COME UP, ale i navijáků v různých cenových relacích. Hydraulické navijáky jsou "nezničitelné", jejich tažná síla se nemění a narozdíl od elektrických navijáků je nic nezastaví, ale jsou podstatně dražší a vyžadují větší zásah do vozidla, jejich nevýhodou je nutnost pevné montáže - nedají se namontovat na multi-mount. Z těchto důvodů většina uživatelů upřednostňuje elektrické navijáky. Jsou podstatně méně náročné na montáž a dají se použít i pro systémy multi-mount.Nabízí širokou paletu typů jak pro použití na vozech offroad, tak SUV nebo pro užitkové automobily a dokonce i ATV.

U obou typů navijáků velice záleží na odborné montáži a zachování úchytných bodů, aby nedošlo k poškození vozidla a byla zajištěna funkčnost samotného navijáku.

 

TEST Naviják NOEL 9000 - test funkčnosti
(2004-6-6)

K testu zapůjčený naviják značky NOEL, který jsme testovali na expedici Transsylvánie 2004, se při tahání ze závěje přestal navíjet, samovolně se odvinul a začaly hořet kabely, vedoucí k autobaterii. Auto zachránilo jen rychlé odpojení přes namontovaný odpojovač a uhašení hořících kabelů pračkovým hasičákem. Závěr - nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci ! Úspora na nekvalitním navijáku za cca 13.000,- Kč je možná i 30.000,- Kč, ale Vaše auto stojí rozhodně víc !

     

Kromě naší negativní zkušenosti s požárem, kdy se s největší pravděpodobností přidřela převodovka a zablokovaný mechanismus způsobil požár, jsme postřehli ještě další záporné vlasnosti:

  • velice hlučná převodovka, hluk je způsoben velkou vůlí jednotlivých součastek a extrémně měkkou ocelí
  • velkým negativem je uplná absence brzdy, to znamená, že ve chvíli, kdy se přestanete přitahovat navijákem a vypne se motor, naviják se samovolně začne odvíjet
Závěr - možná dobrý naviják pro hobby použítí na levná auta bez SPZ, "plechovky" určené na použítí pouze v terénu pro pobavení. Určitě ho nedoporučujeme pro profesionální použití, ani amatérské použití na auta, na nichž Vám záleží, které se navíc pohybují v náročném terénu.

Náčelník

   

 


www.offroadpruvodce.cz
Výpravy a expedice, víkendová setkání v ČR...

www.autostany.cz
Střešní stany - ložnice na střeše Vašeho vozu...

www.atvadventure.cz
Výpravy pro majitele prac. i sport. ATV. Pojeďte za zážitky s partou lidí nadšených pro jízdu na ATV...

www.suv4x4.cz
Prodej terénních vozů SUV, ochranných rámů a offroad. pneumatik...

www.autonastavby4x4.cz
Obytné nástavby na terén. vozy, laminát. střechy pro zakrytí ložné plochy...

www.offroadpoint.cz
Prodej a montáž offroad doplňků, offroad techniky a přísluš., servis vozů 4x4...
 

Google Translate to EN Google Translate to DE Google Translate to FR Google Translate to IT Google Translate to ES

 
Navštivte také...

© 2024 Off Road EXPEDITIONS s.r.o. Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů   |   Cookies
Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru.
 
Kliknutím se přenesete na stránky OFF ROAD EXPEDITIONS Kliknutím se přenesete na stránky OFF ROAD EXPEDITIONS